0 Menu

Guajillo chilli sušené 100g

  • Kód zboží 300142c
  • Ean8594053682631
  • Značka NP BRAND
  • Dodání skladem
  • Karton 14 ks
Tato volba vyžaduje Vaše přihlášení

Guajillo chili sušené

Chilli Guajillo, Capsicum annuum, se také označuje jako sušené chilli Mirasol nebo chilli Guajillo. Sušená verze chilli Mirasol, Guajillo, znamená v překladu "malá tykev" a nazývá se tak podle chrastivého zvuku, který vydávají semena, když se sušenými lusky zatřese. Pokud máte rádi chilli o něco sladší, pak je pro vás chilli Guajillo vynikající paprikou, se kterou můžete v kuchyni experimentovat. Má překvapivý rozsah a pálivost, kterou si může vychutnat většina lidí.

Chilli papričky Mirasol (v sušeném stavu známé jako chilli Guajillo) pocházejí z oblasti severního a středního Mexika a dnes se pěstují především v mexických státech Zacatecas, Durango, San Luis Potosi a Aguascalientes.

Scovilleho stupnice: 2500 - 5000 SHU

Složení: Celé sušené papričky Guajillo

Použití: Malé množství chilli papriček Guajillo se v mexické kuchyni používá k dochucení, mírné pálivosti a barvě. Chilli Guajillo se obvykle kombinuje s chilli Ancho a Pasilla a připravuje se z nich mexická omáčka. Často se používají do past nebo potěrů k ochucení všech druhů masa, zejména kuřecího. Kromě mexických mol se tato chilli paprička používá do enchilady, salsy, omáček, polévek, dušeného masa a tamales. Z chilli papriček Guajillo se také připravuje Harissa, pálivá směs chilli papriček používaná v severoafrické kuchyni. Jsou také velmi časté v peruánské kuchyni.

Obsah balení: 100 g

Země původu: Mexiko

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Související produkty

Alternativní produkty